domovo klubutekmovanjaatletiatletska šoladosežkigalerijaatletski sodnikipovezave

Slovenska Bistrica, 8.2.2015

Na Prvenstvu Slovenije v atletskem mnogoboju za kategorijo U12 so nastopili trije naši atleti. Ekipa deklic (Špela Ipšek in Eneja Vehovec Pondelak) je osvojila ekipno 3. mesto v Sloveniji in zasluženo plaketo Atletske zveze Slovenije.
Med posameznicami je Eneja posegla po drugem mestu in osvojila srebrno medaljo, deseto mesto je med dečki osvojil Anej Tanšek.

Iz tega tekmovanja velja še omeniti, da je Eneja po treh disciplinah krepko vodila v seštevku točk. V zadnji disciplini teku na 300m se je dogodil neljubi pripetljaj, saj je v najboljši skupini tik pred cijem (2-3m) ko je bila na drugem mestu tik za vodečo, grd padec. Kljub temu je vstala in z skoraj 5 sekundami zaostanka stopila čez ciljno črto. Za to potezo borbe do konca je požela velik aplavz polne dvorane ter na koncu imela še veliko športne sreče, saj se je v končnem redu kljub neljubemu dogodku padca in veliki izgubi na času, vseeno zavihtela na drugo mesto med posameznicami.