domovo klubutekmovanjaatletiatletska šoladosežkigalerijaatletski sodnikipovezave

29 30

2015; Prvenstvo Slovenije U12, U14 (1. dan)

Ravne na Koroškem, 18.4.2015

Na 1. dnevu Prvenstva Slovenije U12 in U14 je nastopilo 15 naših atletov. V teku na 60m U12 je Eneja Vehovec Pondelak z osebnim rekordom osvojila 1. mesto in naslov državne prvakinje. Bronasto medaljo je osvojil tudi Andraž Švigelj v suvanju krogle U14. Visoko a nehvaležno 4. mesto je osvojila tudi štafeta 4x200m deklice U12 (Larisa Ramšak, Špela Ipšek, Veronika Planko, Eneja Vehovec Pondelak). V finale teka na 60m sta se uvrstila tudi Anej Tanšek U12 (1. mesto B finale OR) in Špela Ipšek U12 (2. mesto B finale OR). Na 9. mesto se je uvrstil Blaž Pavlič v teku na 200m (OR) U14 ter Nejc Švigelj U12 na 10 mesto v metu vorteksa, Z osebnimi rekordi (OR) so se izkazale tudi tekačice na 1000m U14 Nika Škornik, Sara Godler in Neža Artnak. OR je dosegla tudi Eva Kolar na 200m, nastopili so še Zala Hostnik, Žiga Kolar (60m) in štafeta 4x200m U12 dečki (Anej Tanšek, Žiga Kolar, Aleks Gajanič, Nejc Svigelj), ki so ciljno črto pritekli kot tretji, a bili žal kasneje diskvalificirani zaradi domnevnega prestopa. Vložili smo uradno pritožbo ob plačilu kavcije 70€, rezultat bo znan po obravnavi na Tekmovalni komisiji AZS.